• Příroda na Hradišti

9. 5. 2018

V pondělí 30. dubna se žáci celé školy vydali na Hradiště Libušín, kde měli připravený program zaměřený na poznávání přírody (živá a neživá příroda, třídění odpadů, práce s přírodninami). Společně s průvodci z Českého svazu ochránců přírody Kladensko prošli část naučné stezky kolem Hradiště a podívali se do kostela sv. Jiří a zvonice. Na závěr jsme si připomněli opékáním špekáčků lidový svátek čarodějnice.

• Projektový den věnovaný Lesu ve škole

16. 5. 2018

Poslední projektový den věnovaný Lesu ve škole proběhl 14. května 2018.  První třída se vypravila k jezírku a poznávala cestou přírodu – hmyz, stromy, ryby. Děti sbíraly přírodniny k tomu, aby si ozdobily své maňásky. Své prožitky zaznamenávaly ve svém deníku. Druháci si během závěrečné lekce Putování se skřítky dokončili deníky, kam si během celého roku zapisovali své poznatky. Cílem putování bylo najít cestu skřítkům zpět domů a poznávat přitom rostliny a zvířata v lese. Vzorky rostlin si žáci vždy přinesli i do třídy, kde si je s popisky vystavili. Projekt byl udělán zábavnou a poučnou formou. Třetí třída se vydala po stopách libušínského potoka. 8 km procházku přes Staré Zámky a Pašijovou dráhu doplnily hry a aktivity, kterými si děti zopakovaly koloběh vody v lese a lesní patra. Čtvrťáci se vydali za poznáním stromů. Cestou na dětské hřiště určovali stromy nejen vizuálně, ale i hmatem. Při společném povídání se dozvěděli mnoho o vlivu živé přírody na přírodu neživou, o tom, jak stromy ovlivňují toky řek. Páťáci zpracovávali poznatky z minulé vycházky u jezírka. Vyplňovali pracovní listy, které se týkali flóry a fauny ve všech podnebných pásech zeměkoule.

• Les ve škole

9. 5. 2018

24. dubna proběhl třetí projektový den k Lesu ve škole. Počasí se vydařilo, a tak se všechny třídy prvního stupně mohly vypravit ven a věnovat se svým tématům.  Prvňáci poznávali stromy, rostliny a dalekohledem pozorovali krajinu a ptáky. Zbyla jim i chvilka na zábavu a hry. Děti z druhé třídy nejdříve musely najít dopis schovaný v lese a potom plnit různé úkoly. Při plnění úkolů žáci poznávali druhy stromů, lesních rostlin a zvířat. Součástí bylo i pexeso rostlin a zvířat. Třeťáci dál zkoumali vodu v lese. Tentokrát se vypravili vyčistit přítok libušínského jezírka a povídali si o vzniku a výskytu studánek a pramenů v lese. Čtvrťáci zkoumali rovnováhu lesa v okolí školy a hodnotili, zda je les v rovnováze.  Pátá třída celý rok pozoruje změny v přírodě v rámci podnebného pásu. Dubnová vycházka k jezírku v Libušíně měla podtéma Jaro v mírném podnebném pásu. Těšíme se na květnový projektový den, kdy už budou všechny třídy dokončovat svá roční témata.

• Věda je zábava

9. 5. 2018

Minulý týden (7. 5. – 11. 5.) si žáci třetí třídy vyzkoušeli vyučování s prvky Montessori pedagogiky a proměnili se na malé vědce.  Na úvod vyslechli a prožili příběh o vzniku vesmíru a planety Země, z kterého pak vyšli při svém dalším zkoumání. Pomocí pokusů objevovali a zkoumali svět kolem nás, především zákonitosti neživé přírody. Mohli si tak postupně vyzkoušet důležitost kyslíku, přítomnost vzduchu, vlastnosti pevných látek (objem a hmotnost), princip usazování. Také se dozvěděli základní informace o vzniku hornin a půdy.

• Cirkus Happy Kids

4. 5. 2018

Vážení rodiče,

z organizačních důvodů jsme nuceni přesunout projekt Cirkus Happy Kids na září od 22. do 27. 9. 2018. Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na září.

• Pokud budete chtít mluvit s jednotlivými pedagogy, vyberte správné číslo: ředitelna: 312 672 339 ředitelka: Mgr. Renata Kosová zástupce ředitelky: Bc. Lukáš Marek administrativní pracovnice: Miroslava Kvasničková 724 183 141 sborovna 1. patro: 312 671 292 ( I. Čížová, A. M. Filippi, K. Kedroňová, D. Knížetová, S. Kuchera, J. Kuncová, P. Němec, S. Perscheová, M. Smetanová ) sborovna přízemí: 312 524 227 (P. Chocholová, I. Knížetová, P. Krejčí, Š. Navrátilová, E. Nováková, R. Slámová, I. Šmolíková, R. Žižková) školní družina: 312 524 228 (I. Čížová, R. Slámová)

• Cvičný poplach
    • Sportovní turnaje ZŠ Libušín